Svi članci od Vladimir Galetin

Tekvondo, Zrenjanin Open

1647852997508 1647852997522U subotu, 19.03.2022. godine u Kristalnoj Dvorani u Zrenjaninu održan je Međunarodni Turnir visokog ranga, na kojem je učestvovalo oko 750 takmičara iz cele Evrope. Četvoročlana ekipa Tekvondo Kluba „Novi Bečej“ iz Novog Bečeja je osvojila isto toliko medalja: zlato je osvojila Anja Vučković (juniori, forme), dok su bronzane medalje osvojili kadetkinja Nina Rajić i pioniri Đorđe Jovanović i Marko Đurić.

Čestitamo !

Izabrani najbolji sportisti opštine Novi Bečej za 2021. godinu

 

Objavljeno  „SRBIJA SPORT“ – 30.12.2021

LASLO ŠURANJI IEMILIJA TADIĆ BEZ PREMCA

Poslejednogodišnjepauze, zbog epidemije Kodiv -19, Sportski savez opštine Novi Bečej organizovao je izbor najuspešnijih sportista opštine Novi Bečej u 2021. godini. Na početku svečanosti nastupila je folklorna grupa najmlađih članova KUD „Bećarac“, a potom je priznanje dobilo 15 najuspešnijih mladih sportista.

Laskavu titulu sportiste godine zavredneo je paraolimpijac u streljaštvu Laslo Šuranji, koji je na Paraolimpijadi u Tokiju osvojio srebrnu medalju u disciplini malokalibarska puška, trostav.Na drugom mestu je karatista Vladimir Brežančić iz Novog Miloševa, koji je sa reprezentacijom  Srbije osvoji osrebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Dubaiju i dve zlatne medalje (ekipnu i pojedinačnu) na Balkanskom prvenstvu u Poreču, a na trećem mestu Jovan Ristić, rukometaš novobečejskog Jedinstva.

Najuspešnija sportiskinja je EmilijaTadić, članica Klubaborilačkih sportova Jedinstvo, koja je pored bronzane medaljena Balkanskom prvenstvu, prvakinja Srbije i Vojvodine u tajči i vinčun formama.Najuspešnija juniorka je Milijana Medić,kungfuvušu takmičarka iz Kumana, kod starijih pionirki laureat je Nina Rajić, članicaTekvondo kluba Jedinstvo, a za najuspešniju pionirku proglašena je karatiskinja Nevena Molnar iz Bočara, članica Mladosti iz Novog Miloševa, koja je osvojila srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu u Poreču.

Kuglaš Ervin Komaromi, juniorski reprezentativac Srbije i pobednik „Beogradskog trofeja“ je najuspešniji junior, a Stefan Kimpanov, prvak Vojvodine i Srbije u kungfuvušu sportu,je najbolji kadet, dok je košarkaš novobečejskog Jedinstva Todor Milankov bez premca u kategoriji pionira.

Sportski savez opštine Novi Bečej odao je priznanje kuglašu Robertu Ernješiju, koji je sa reprezentacijom Srbije osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Poljskoj, dok je dugogodišnjem sportskom novinaru Stevanu Davidoviću uručeno „Zlatnopero“.

Za trenera godine proglašen je Ivan Mesaroš, selektor juniorske kuglaške reprezentacije Srbije i trener novobečejskog Jedinstva.

Najuspešnija ekipa kod mlađih kategorija je pionirska ekipa KK Jedinstvo, 2007. godište, a epitet najuspešnije seniorske ekipe poneli su fudbaleri „2. oktobra“ iz Kumana. Za najuspešniji sportski kolektiv u opštini proglašen je Kuglaški klub Jedinstvo iz Novog Bečeja, član Super ligeSrbije.

Tekstifoto: StevanDavdović

Izbor najboljih sportista za 2021. godinu !

Izbor najboljih sportista u opštini Novi Bečej će se održati u UTORAK, 28.12.2021. godine u velikoj sali SRC Jedinstvo u Novom Bečeju, početkomu 18 časova !

Pozivamo sve sportiste, sportske radnike i sve ljubitelje sporta da prisustvuju ovom događaju !

Plakat najbolji sportisti u 2021. godini

Rezultati: košarka, rukomet, futsal;

KOŠARKA: Prva RegionalnaLiga sever, grupa B, 9. kolo

subota, 27.11.2021. godine, Novi Bečej:

JEDINSTVO Novi Bečej – STARA PAZOVA Stara Pazova 76:69

KOŠARKA ŽENE: Prva Ženska Regionalna Liga sever B, 9. kolo

subota, 27.11.2021. godine, Sivac:

SIVAC Sivac – JEDINSTVO Novi Bečej 79:28

RUKOMET: Prva Liga „Vojvodina“, 10. kolo

28.11.2021. godine, Šid:

RADNIČKI 1958 Šid – JEDINSTVO Novi Bečej 37:37

FUTSAL: Druga Futsal Liga, 10.kolo

28.11.2021. godine, Novi Bečej:

KMF TISA Novi Bečej – KMF JASTREBAC Blace 5:2

Rezultati; fudbal, futsal, košarka, rukomet

FUDBAL: Područna Fudbalska Liga, 15. kolo

ŽFK BANAT Zrenjanin – VOJVODINA Novo Miloševo 1:0

FUTSAL: Druga Futsal Liga, 9. kolo

SAS Zrenjanin – TISA Novi Bečej 8:3

KOŠARKA: Prva Regionalna Liga sever, grupa B, 8. kolo

VRBAS Vrbas – JEDINSTVO Novi Bečej 81:59

KOŠARKA ŽENE: Prva Regionalna Liga sever B, 8. kolo

VIZURA Beograd – JEDINSTVO Novi Bečej 73:33

RUKOMET: Prva Liga „Vojvodina“, 9. kolo

JEDINSTVO Novi Bečej – HERCEGOVAC Gajdobra 30:38

Rezultati: fudbal, košarka, rukomet, futsal

FUDBAL: Područna Fudbalska Liga Zrenjanin, 14. kolo.

VOJVODINA Novo Miloševo – ASK Aradac 2:1

KOŠARKA: Prva Regionalna Liga-sever, grupa B, 7.kolo.

VELIKA KIKINDA Kikinda – JEDINSTVO Novi Bečej 76:85

KOŠARKA ŽENE: Prva Regionalna Liga-sever B, 7.kolo.

DELFIN Bačka Palanka – JEDINSTVO Novi Bečej 59:45

RUKOMET: Prva Liga „VOJVODINA“, 8.kolo.

JABUKA Jabuka – JEDINSTVO Novi Bečej 29:25

FUTSAL: Druga Futsal Liga, 8. kolo.

KMF TISA Novi Bečej – KMF PALEŽ Obrenovac 8:4

 

Rezultati: fudbal, futsal, košarka

FUDBAL: Područna Fudbalska Liga Zrenjanin, 13. kolo.

VOJVODINA Bašaid – VOJVODINA Novo Miloševo 3:1

FUTSAL: Druga Futsal Liga Srbije, 7. kolo.

GVOZDENI PUK Niš – TISA Novo Bečej 7:4

KOŠARKA: Prva Regionalna Liga sever, grupa B, 6. kolo.

JEDINSTVO Novi Bečej – ŽELEZNIČAR Inđija 74:65

KOŠARKA, ŽENE: Prva Regionalna Liga sever B, 6. kolo.

ŽKK JEDINSTVO Novi Bečej – ŽKK SREM Sremska Mitrovica 41:69