Izabrani najbolji sportisti opštine Novi Bečej za 2021. godinu

 

Objavljeno  „SRBIJA SPORT“ – 30.12.2021

LASLO ŠURANJI IEMILIJA TADIĆ BEZ PREMCA

Poslejednogodišnjepauze, zbog epidemije Kodiv -19, Sportski savez opštine Novi Bečej organizovao je izbor najuspešnijih sportista opštine Novi Bečej u 2021. godini. Na početku svečanosti nastupila je folklorna grupa najmlađih članova KUD „Bećarac“, a potom je priznanje dobilo 15 najuspešnijih mladih sportista.

Laskavu titulu sportiste godine zavredneo je paraolimpijac u streljaštvu Laslo Šuranji, koji je na Paraolimpijadi u Tokiju osvojio srebrnu medalju u disciplini malokalibarska puška, trostav.Na drugom mestu je karatista Vladimir Brežančić iz Novog Miloševa, koji je sa reprezentacijom  Srbije osvoji osrebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Dubaiju i dve zlatne medalje (ekipnu i pojedinačnu) na Balkanskom prvenstvu u Poreču, a na trećem mestu Jovan Ristić, rukometaš novobečejskog Jedinstva.

Najuspešnija sportiskinja je EmilijaTadić, članica Klubaborilačkih sportova Jedinstvo, koja je pored bronzane medaljena Balkanskom prvenstvu, prvakinja Srbije i Vojvodine u tajči i vinčun formama.Najuspešnija juniorka je Milijana Medić,kungfuvušu takmičarka iz Kumana, kod starijih pionirki laureat je Nina Rajić, članicaTekvondo kluba Jedinstvo, a za najuspešniju pionirku proglašena je karatiskinja Nevena Molnar iz Bočara, članica Mladosti iz Novog Miloševa, koja je osvojila srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu u Poreču.

Kuglaš Ervin Komaromi, juniorski reprezentativac Srbije i pobednik „Beogradskog trofeja“ je najuspešniji junior, a Stefan Kimpanov, prvak Vojvodine i Srbije u kungfuvušu sportu,je najbolji kadet, dok je košarkaš novobečejskog Jedinstva Todor Milankov bez premca u kategoriji pionira.

Sportski savez opštine Novi Bečej odao je priznanje kuglašu Robertu Ernješiju, koji je sa reprezentacijom Srbije osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Poljskoj, dok je dugogodišnjem sportskom novinaru Stevanu Davidoviću uručeno „Zlatnopero“.

Za trenera godine proglašen je Ivan Mesaroš, selektor juniorske kuglaške reprezentacije Srbije i trener novobečejskog Jedinstva.

Najuspešnija ekipa kod mlađih kategorija je pionirska ekipa KK Jedinstvo, 2007. godište, a epitet najuspešnije seniorske ekipe poneli su fudbaleri „2. oktobra“ iz Kumana. Za najuspešniji sportski kolektiv u opštini proglašen je Kuglaški klub Jedinstvo iz Novog Bečeja, član Super ligeSrbije.

Tekstifoto: StevanDavdović

Izbor najboljih sportista za 2021. godinu !

Izbor najboljih sportista u opštini Novi Bečej će se održati u UTORAK, 28.12.2021. godine u velikoj sali SRC Jedinstvo u Novom Bečeju, početkomu 18 časova !

Pozivamo sve sportiste, sportske radnike i sve ljubitelje sporta da prisustvuju ovom događaju !

Plakat najbolji sportisti u 2021. godini

Rezultati: košarka, rukomet, futsal;

KOŠARKA: Prva RegionalnaLiga sever, grupa B, 9. kolo

subota, 27.11.2021. godine, Novi Bečej:

JEDINSTVO Novi Bečej – STARA PAZOVA Stara Pazova 76:69

KOŠARKA ŽENE: Prva Ženska Regionalna Liga sever B, 9. kolo

subota, 27.11.2021. godine, Sivac:

SIVAC Sivac – JEDINSTVO Novi Bečej 79:28

RUKOMET: Prva Liga „Vojvodina“, 10. kolo

28.11.2021. godine, Šid:

RADNIČKI 1958 Šid – JEDINSTVO Novi Bečej 37:37

FUTSAL: Druga Futsal Liga, 10.kolo

28.11.2021. godine, Novi Bečej:

KMF TISA Novi Bečej – KMF JASTREBAC Blace 5:2

Rezultati; fudbal, futsal, košarka, rukomet

FUDBAL: Područna Fudbalska Liga, 15. kolo

ŽFK BANAT Zrenjanin – VOJVODINA Novo Miloševo 1:0

FUTSAL: Druga Futsal Liga, 9. kolo

SAS Zrenjanin – TISA Novi Bečej 8:3

KOŠARKA: Prva Regionalna Liga sever, grupa B, 8. kolo

VRBAS Vrbas – JEDINSTVO Novi Bečej 81:59

KOŠARKA ŽENE: Prva Regionalna Liga sever B, 8. kolo

VIZURA Beograd – JEDINSTVO Novi Bečej 73:33

RUKOMET: Prva Liga „Vojvodina“, 9. kolo

JEDINSTVO Novi Bečej – HERCEGOVAC Gajdobra 30:38

Rezultati: fudbal, košarka, rukomet, futsal

FUDBAL: Područna Fudbalska Liga Zrenjanin, 14. kolo.

VOJVODINA Novo Miloševo – ASK Aradac 2:1

KOŠARKA: Prva Regionalna Liga-sever, grupa B, 7.kolo.

VELIKA KIKINDA Kikinda – JEDINSTVO Novi Bečej 76:85

KOŠARKA ŽENE: Prva Regionalna Liga-sever B, 7.kolo.

DELFIN Bačka Palanka – JEDINSTVO Novi Bečej 59:45

RUKOMET: Prva Liga „VOJVODINA“, 8.kolo.

JABUKA Jabuka – JEDINSTVO Novi Bečej 29:25

FUTSAL: Druga Futsal Liga, 8. kolo.

KMF TISA Novi Bečej – KMF PALEŽ Obrenovac 8:4

 

Rezultati: fudbal, futsal, košarka

FUDBAL: Područna Fudbalska Liga Zrenjanin, 13. kolo.

VOJVODINA Bašaid – VOJVODINA Novo Miloševo 3:1

FUTSAL: Druga Futsal Liga Srbije, 7. kolo.

GVOZDENI PUK Niš – TISA Novo Bečej 7:4

KOŠARKA: Prva Regionalna Liga sever, grupa B, 6. kolo.

JEDINSTVO Novi Bečej – ŽELEZNIČAR Inđija 74:65

KOŠARKA, ŽENE: Prva Regionalna Liga sever B, 6. kolo.

ŽKK JEDINSTVO Novi Bečej – ŽKK SREM Sremska Mitrovica 41:69

Pobede Jedinstva iz Novog Bečeja i Bočara

rukom2Rukometaši JEDINSTVA iz Novog Bečeja su u 7. kolu PRVE LIGE „VOJVODINA“ na svom terenu pobedili ekipu VOJVODA STEPA iz Vojvoda Stepe rezultatom 24:20, utakmica je odigrana u subotu 30.10.2021. godine u sportskoj hali u Novom Bečeju.

Rukometaši JEDINSTVA iz Bočara su u 6. kolu Treće Lige Vojvodine – istok pobedili ekipu NAFTAGAS iz Elemira rezultatom 32:22, utakmica je odigrana u nedelju 31.10.2021. godine u sportskoj hali u Novom Bečeju.