Školsko Prvenstvo Srbije u karateu održano u Novom Bečeju

1Prvenstvo Srbije u karateu za osnovne i srednje škole održano je 30.11.2013. godine u velikoj sali SRC Jedinstvo u Novom Bečeju. Tehnički organizator takmičenja je bio Karate Klub „Mladost“ iz Novog Miloševa, pokrovitelj turnira Karate Federacija Srbije a pomogli su  i Sportski Savez Opštine Novi Bečej, lokalna samouprava, medijski sponzori su bili radio NB i lokalna televizija. Na takmičenju je učestvovale preko 200 takmičara iz čak 89 škola i svih krajeva Srbije. Takmičari KK Mladost, koji su se ovog puta takmičili za svoje škole, osvojili su 15 medalja i to 10 zlatnih, 2 srebrne i 3 bronzane. Medalje su osvojili za OŠ „Đorđe Joanović“ iz Novog Miloševa : Vuk Batanjski 1. mesto kate, Marko Popov 1. mesto kate, Nevena Filipov 1. mesto kate, Branislav Malešev 1. mesto kate, Emilija Rauški 3. mesto kate, Grlica Golušin 1. mesto kate, Tamara Perišić 1. mesto kate, Miloš Brandić 2. mesto kate, Marina Vlahović 1. mesto kate, Vladimir Brežančić 1. mesto borbe, Tamara Mađar 3. mesto borbe i Srahinja Radojčin 1. mesto kate.

Za Srednju Školu Novi Bečej Radmila Vukelj je osvojila 3. mesto u borbama, za Gimnaziju „Dušan Vasiljev“ iz Kikinde Dragan Martin je osvojio 1. mesto u borbama a za Srdnju ekonomsko-trgovinsku Školu iz Kikinde Dejana Ostojić je osvojila 2. mesto u borbama.